Narodila jsem se v podhůří Jeseníku. A tento kraj mě formoval k lásce k přírodě. Ty nejkrásnější lesy jsou právě tady.
A jak probíhalo dětství, dospívání a kudy vedla má cesta, se dozvíte níže.

jana-bernaskova-detstvi1981

Dětství strávené v Krnově, kde zodpovědně studuji základní sportovní školu a věřím, že alespoň jednou doběhnu do cíle jako první. Tento sen se mi bohužel nikdy nesplnil. Nejspíš jsem běžela moc pomalu :-)

jana-bernaskova-konzervator1995

Odcházím dospět do Ostravy, plnit si naivní sny o životě herečky. Studuji Janáčkovu konzervatoř pod vedením Marie Logojdové a Václava Klemense. Život je krásný a mně se točí hlava ještě několik let.

jana-bernaskova-romance-pro-kridlovku-31998

Nemůžu popadnout dech. Nastupuji do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a ještě pořád jsem šťastná. Trávím zde mládí a beru si od života vše, co nabízí…

2004

Přicházím do Prahy, seznamuji se s realitou a divokým velkoměstem.
Nějaký čas žasnu, ale nevzdávám se. Jsem odhodlaná zde přežít.

 

jana-bernaskova-ulice2005

Můj televizní život začíná v seriálu Ulice. Přičichávám k “showbusinessu”  a nevěřím svým očím, že se mi povedl roztočit tak velký seriálový kolotoč. Jsem překvapená a natěšená zároveň.

jana-bernaskova-dcera2006

Kolotoč “showbusinessu” zastaven, pravda, netočila jsem se dlouho. A roztáčí se kolotoč mateřských povinnosti. Narodila si mi dcera Justýnka. Život je zalitý sluncem a smyslem života. Jsem sice mladá, ale vše zvládám s rychlostí a nadhledem, až mě to samotnou překvapuje.

jana-bernaskova-horakovi2007

Kloubím nemožné. Dítě a práci. Mám zavařenou hlavu i život a roztáčím seriál Horákovi.

2009

Rozcházím se s životním partnerem Davidem a dospívám se vším všudy.
Vyrážím do nového života i s dcerkou a ničeho se nebojím… Kecám. Bojím se všeho, ale stejně jdu dál.

 

jana-bernaskova-vypravej2010

Roztáčím legendární seriál Vyprávěj… Poznávám nového muže. Přes FB.  Ano, potkala jsem lásku přes inzerát. Svého budoucího manžela. Jsem opět šťastná a nevěřím na náhody. Takové jedno facebookové šťouchnutí vám může změnit život.

2011

V České televizi si všimli, že jsem chytrolína občas vtipná, a roztáčíme sitcom Mazalové. V hlavní ženské roli Albíny. Celý rok mám nos nahoru a dost si o sobě myslím.

jana-bernaskova-svatba2012

Tento rok jsem se rozhodla pro velké věci a splnila si několik snů. Rozhodla jsem se na stará kolena vdát. A odjet na své vytoužené místo, což byl New York. Místo, které milujete nebo nenávidíte. My jsme zde prožili okouzlující líbánky. Prošmejdili celé město a stejně to bylo málo, vrátíme se.

 

jana-bernaskova-syn2013

Do roka a do dne se nám narodil syn Theodor. Je to muž mého života. Jsem asi trochu trapná, ale co… je to tak.

jana-bernaskova-vsechny-moje-lasky2014

Pomalu se vracím tam, kde to nejvíce miluji… do divadla a před kameru. Roztáčím seriál Všechny moje lásky.  A takto se to všechno snažím skloubit dohromady v dalších letech. Být matkou, manželkou a herečkou zároveň. Není to jednoduché, ale s dobrým mužem a diářem se to dá zvládnout.

jana-bernaskova-dvojnici2015

Jednoho večera u čtvrté sklenky vína, kdy jsem oplakávala prohraný casting, jsem došla k vnitřnímu rozhodnutí, že je čas natočit vysněný film. A toto rozhodnutí postačilo k natočení tří filmů během jednoho roku: Pohádky pro Emu, Strašidla a Dvojníci. Ale v posledním filmu jsem byla herečka jen na líbání.

Snažím se pomáhat
Koho ve svém životě podporuji? Svou rodinu, přátele a holčičku Anushku v Indii. A hlavně fond Sidus.
Fond, který pomáhá konkrétním dětem a jejich rodinám v tíživé finanční situaci, kdy si nemůžou pořídit vše,
co by ke svému boji o zdraví potřebovaly. Pomohou zakoupit potřebné věci ke zlepšení jejich situace. Pokud takovou rodinu znáte určitě nám napište.
www.fondsidus.cz